Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

W CD Projekt uderza fala krytyki za wycofanie gier z Rosji i Białorusi

„Wiedźmin” i „Cyberpunk 2077” nie dla Rosjan i Białorusinów. Wczoraj CD Projekt wstrzymał sprzedaż swoich tytułów w Rosji i Białorusi z powodu inwazji na Ukrainę. Teraz przyszedł czas na odwet graczy: studio masowo zbiera negatywne recenzje „Wiedźmina 3” i „Cyberpunk 2077”.

Decyzja studia nie spodobała się rosyjskim graczom, którzy zaczęli masowo wystawiać na Steamie negatywne recenzje „Wiedźminowi 3” i „Cyberpunk 2077”. Pierwsze pojawiły się wczoraj, tuż po oficjalnym komunikacie CD Projekt, a dziś liczba najnowszych negatywnych opinii sięga już kilku tysięcy.

Rosyjscy gracze zarzucają CD Projekt obłudę i hipokryzję, wypominając, że gracze nie mają wpływu na obecną sytuację. W komentarzach przewijają się głosy, że nie należy łączyć wirtualnej rozrywki z polityką, słychać też gorycz rozczarowania firmą. Najazd negatywnych recenzentów przeżywają też starsze tytuły studia z cyklu „Wiedźmin”, a z podobnymi atakami zmaga się „This War of Mine” od studia 11 bit, które zdecydowało, że wszystkie przychody ze sprzedaży tytułu przekaże na cele charytatywne związane z pomocą Ukrainie.