Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Warner Bros. chce powrotu na ekrany Harry’ego Pottera i Supermana

Wraz ze zmianami w zarządzie nadchodzi nowa strategia rozwoju wytwórni. Prezes David Zaslav stawia na rozbudowywać należące do studia franczyzy: Harry’ego Pottera oraz Supermana. Co wiadomo o tych planach?

Warner Bros. ma ogromne możliwości. Liczba kultowych franczyz, jakie ma w swoim katalogu prawdopodobnie przerasta każdą inną wytwórnię, jednak w ostatnich latach nie udaje się wykorzystywać w pełni tego potencjału.

David Zaslav na spotkaniu z inwestorami zapowiedział, że chce zrealizować nie tylko kolejną część przygód Supermana, ale też nowe widowiska o Harrym Potterze, jeżeli dojdzie do porozumienia z autorką książkowego cyklu, J.K. Rowling.

Jak donosi Deadline, prezes Warner Bros. zapewnił, że takie franczyzy jak „Superman”, „Harry Potter”, „Władca Pierścieni”, czy „Gra o tron”, będą dalej rozwijane, a nie porzucane jak to miało wcześniej miejsce. Zaslav podkreślił, że wytwórnia ma wiele franczyz, z którymi może pracować. Nie krył też, że jest „potencjał zrobienia czegoś z JK Rowling w sprawie Harry’ego Pottera w przyszłości”.