Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Zmarł Fred Ward

Nie żyje Fred Ward, gwiazda takich produkcji jak „Ucieczka z Alcatraz”, „Pierwszy krok w kosmos” czy „Wstrząsy”. Informację przekazał rzecznik prasowy akotra, Ron Hoffman.

Fred Ward urodził się 30 grudnia 1942 roku w San Diego, w rodzinie wywodzącej się z indiańskiego plemienia Czirokezów. Zanim rozpoczął karierę w Hollywood, spędził trzy lata w Siłach Powietrznych Stanów Zjednoczonych jako operator radaru. Następnie ukończył szkołę aktorską New York’s Herbert Berghof Studio. Zanim wypracował pierwsze sukcesy na ekranie parał się różnymi zajęciami – m.in. pracował jako drwal na Alasce, był bokserem, woźnym i kucharzem.

Pierwszym amerykańskim filmem, w którym wystąpił był komediowy western „Hollywoodzki kowboj” (1975), którego gwiazdą był Jeff Bridges. Popularność zdobył rolą w „Ucieczce z Alcatraz” (1979) u boku Clinta Eastwooda. W 1982 roku sportretował głównego bohatera w filmie „Timerider: Przygoda Lyle’a Swanna”. Warda mogliśmy też podziwiać w nominowanym do ośmiu Oscarów „Pierwszym kroku w kosmos” (1983) Philipa Kaufmanna. Widzowie zapamiętają Warda również z ról w takich produkcjach, jak: „Wstrząsy”, „Na skróty”, „Naga broń 33 1/3: Ostateczna zniewaga” czy „Dziewczyna z Alabamy”. Ostatnio aktor wystąpił m.in. w drugim sezonie serialu HBO „Detektyw” (2014), gdzie partnerował mu Colin Farrell.

Fred Ward zmarł w niedzielę 8 maja, jednak dopiero teraz poinformowano o jego śmierci. Aktor odszedł w wieku 79 lat, a miejsce i przyczyna śmierci nie zostały ujawnione na prośbę rodziny.