Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Portal

Gry


Karczmarz przyprowadza Cię w to miejsce, byś mógł odkryć różne możliwości, jakie oferuje Ci Kawerna. Idąc długim korytarzem dochodzisz do metalowych drzwi, na których widnieje dziwny znak. Zaciekawiony, stukasz kołatką w kształcie nagiej elfki, a drzwi niemal natychmiast się otwierają. Same.
– Hola, kto tam?
Zza regału wychodzi różowowłosa elfka, choć dałbyś sobie rękę uciąć, że bardziej przypomina chochlika…
– Czołem, panie bracie! Jeśli interesują Cię wszelkiego rodzaju gry, to dobrze trafiłeś, mamy tu wszystko, a nawet więcej! Wchodź, rozgość się, tam pod stołem mam butelkę rumu, a w ogóle to jak Ci…
Tyradę różowowłosej przerywa silna eksplozja, która wstrząsa całym pomieszczeniem. Kilka obrazów spada ze ścian, wszędzie unosi się krwisto czerwony dym.
– Cero, co Ty znowu robisz?! – wrzeszczy elfka. – Ah, co ja mam z tą siostrą, nie dość, że mężczyzna, to jeszcze alchemik! W ogóle to jestem Toxynka, bosswoman.
Uśmiecha się do Ciebie, chcesz również się przedstawić, ale nie daje Ci wypowiedzieć słowa.
– To co, siadaj, a ja przyniosę coś do chrupania. Znajdziesz tu sporo do czytania, a, zapomniałabym, tutaj masz instrukcję.
Wciska Ci w dłoń kawałek pergaminu i znika między regałami, nucąc pod nosem. Zaczynasz czytać:
„Witaj wędrowcze, czy czym tam jesteś! Co by nie mieć tu bajzlu, wprowadziliśmy podział na rodzaje gier. Przed tytułem pracy będzie znajdować się w nawiasie kwadratowym odpowiednia literka. I tak:

 

[R] – rpg
[M] – mmorpg
[C] – komputerowe
[L] – larp (chodzi tu głównie o oznaczenie artykułów dot. larpa, np. jak zrobić strój itp.)
[P] – planszówki
[K] – karcianki

 

Baw się dobrze i nie pij bez nas!
Całuski,
Toxynka i Cero (Czarna Brać), opiekunowie działu”