Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Patronaty

Dziedziczka Smoka nadchodzi.

Licia Troisi: Dziedziczka smoka. Testament  Thubana

Pierwszy tom nowego cyklu powieściowego Licii Troisi –  autorki bestsellerowych trylogii „Kroniki Świata Wynurzonego” i  „Wojny Świata Wynurzonego”.  

Bohaterką powieści jest 13-letnia Sofia, wychowanka domu dziecka.  Każdej nocy śni o białym smoczym mieście ponad chmurami i każdego ranka budzi się w swoim małym szarym pokoiku. Już dawno straciła nadzieję, że kiedykolwiek opuści dom dziecka i przestanie być popychadłem.

Nieoczekiwanie zostaje adoptowana przez tajemniczego profesora i od niego dowiaduje się, że nosi w sobie geny  potężnego smoka Thubana.  Sofia musi podjąć dzieło swego przodka i stoczyć walkę z jego odwiecznym wrogiem Nidhoggrem, wcieleniem zła,  który pragnie zniszczyć Drzewo Świata, a wraz z nim wszystkich ludzi. Wypędzony przed wiekami do podziemi i uwięziony Nidhoggr wciąż żyje i dzień jego powrotu jest coraz bliższy.  Teraz od Sofii, dziewczyny ze smoczym sercem, zależy, czy uda się jej pokonać strach i wypełnić misję Thubana.  Walcząc z własnymi słabościami, dziewczyna staje się powoli dzielną wojowniczką.

Dalsze przygody Sofii w drugim tomie trylogii – „Dziedziczka smoka. Drzewo Idhunn”.

Kawerna objełą patronatem tą publikacje.