Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Patronaty

Krzyż Południa.Rozdroże Patronat

Pojawiła się okładka książki pod tytułem Krzyż Południa.Rozdroża. która zostanie wydana przez wydawnictwa RUNA i Bellona.

Nazywali go Krzyżem Południa. Od doliny Manassas po rzekę Rappahannock był wszędzie tam, gdzie synowie Konfederacji, brudni, obdarci i głodni, ale całym sercem oddani Sprawie, stawali w polu przeciwko najeźdźcom w niebieskich kurtkach. Był mieczem sprawiedliwości pod Bull Run, aniołem zagłady we Fredericksburgu, nadzieją na przedpolu Gettysburga.

Naprawdę nazywał się Jeremiah Cross. Oto jego niezwykła historia…

Rok 1863. Konfederacka rebelia jest w ciągłym natarciu i, wygląda na to, nic nie stanie już na przeszkodzie generałowi Lee, by wywalczyć dla Południa upragnioną niepodległość. Tymczasem gdzieś w Georgii pojawia się czarnoskóry szaleniec, podający się za Boga. Bez trudu zyskuje poparcie uciśnionych niewolników i wraz z nimi pragnie zrealizować swój plan podbicia Południa. Powstrzymać go może tylko legendarny bohater Konfederacji – Jeremiah Cross.

To znaczy mógłby, ale plotki coraz częściej głoszą, że przebywa w niewoli.

O autorze:
Jakub Ćwiek – autor najbardziej znany z opowiadań o Kłamcy, wydał również “Ofensywę szulerów” oraz wiele innych książek. Twórca scenariuszy komiksowych, reżyser przedstawień teatralnych, od lat miłośnik fantastyki związany ze Śląskim Klubem Fantastyki.

Wydawca: Bellona, Runa
ISBN: 978-83-89595-63-8
ISBN: 978-83-11-11844-7
Liczba stron: 336
Wymiary: 125×195 mm
Okładka: miękka
Ilustracja na okładce: Wojciech Ostrycharz
Planowana data wydania: 30 czerwca 2010 r.
Cena det.: 29.90 zł