Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Patronaty

Księga Przeznaczenia – Patronat

Kawerna jako pierwsza ma przyjemność poinformować Was o nowości szykowanej przez Wydawnictwo Olesiejuk. Niedługo polscy czytelnicy będą mogli zachwycić się debiutancką książką włoskiej pisarki, która zdążyła już podbić kraj cesarzy. Planowanej na październik tego roku premierze będziemy z radością patronować i informować Was na bieżąco o każdym szczególe.
Obiecujemy Wam nawet fragment pod koniec tygodnia! Dziękujmy naszym szpiegom

Zapraszamy do zapoznana się z informacją  wydawnictwa o książce i autorce.

W krainie Nadesh – federacji czterech królestw: Taredu, Vahls, Radenu i Nemis – toczy się walka o władzę. Przebudziły się siły zła, a armia amorfów i goblinów uderza na miasto Ahina Sohul, stolicę Nadeshu, aby zdobyć dla Władcy Mgieł Malbreka Księgę Przeznaczenia. W Księdze tej  została zapisana przyszłość, a wiedza o niej  daje władzę nad światem.  Król Ahina Sohulu – Galwan,  w obawie, aby Księga nie wpadła w ręce Malbreka, rozrywa ją, a stronice rozrzuca na wszystkie strony świata. Sam ginie z ręki zdradzieckiego Pseudosa. Królowa z dwoma maleńkimi synami ucieka z podbitego miasta. Na wieść o ataku Władcy Mgieł ucieka również z  Królestwa Leśnych Elfów jego król – wielki mag Ehynir z ciężarną żoną.

Mija piętnaście lat, królem Ahina Sohulu jest Pseudos, a krainą  Nadesh rządzi wszechmocny Malbrek. Mieszkańcy Nadeshu nie czują się bezpieczni: kraj przemierzają bezkarne watahy amorfów i goblinów, siejąc terror  i zniszczenie.

Eliza RossoKsięga przeznaczenia to debiut 17 letniej Elisy Rosso, młodej włoskiej pisarki. Elisa Rosso urodziła się w Mediolanie, w listopadzie 1993 roku. Od wczesnych lat dzieciństwa rodzice opowiadali jej fantastyczne historie o przygodach i podróżach. Z czasem zaczęła takie historie układać sama. Najpierw we własnej wyobraźni, ale jedna z nich stała się tak ważna i duża, że Eliza musiała ją zapisać.

Tak powstał pierwszy tom “Księgi przeznaczenia”. Wysłała go do wydawnictwa Piemme, które – ku jej zdziwieniu – od razu zaprosiło ją na rozmowę. I szybko opublikowało jej debitancką powieść. Elisa uważa swój debiut za początek drogi pisarza. Jest uczennicą liceum humanistycznego, w którym rozwija swe talenty.

17-latka prowadzi bloga http://elisarosso.edizpiemme.it/ Pisze go bardzo regularnie, umieszcza też na nim rysunki – przede wszystkim inspirowane mangą.