Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Patronaty

Naznaczeni Błękitem cz.2 — Patronat

Już w sierpniu pojawi się druga część Naznaczonych Błękitem autorstwa Ewy Białołęckiej, której to książki mamy przyjemność być patronem medialnym. Zapraszamy was do zapoznania się z recenzją części pierwszej autorstwa Kamili „Sorge” i fragmentu z części drugiej Naznaczonych Błękitem.

Fragment książki -> link do fragmentu książki.

Recenzja Kamili – > link do recenzji.

W Lengorchii każde dziecko może urodzić się obdarzone magią. Ale każde dziecko zaczyna kiedyś dorastać, a wówczas…
Mówca Słony jest dobrym magiem i niezłym naukowcem, za to problemy rodzinne przerastają go, delikatnie mówiąc. Jeszcze przed momentem miał tylko jedno dziecko, teraz jest ich jakoś więcej, na dodatek to najstarsze dorasta i… „Tato, ty nic nie rozumiesz!” A kiedy półdzika panna ze Smoczego Archipelagu zetknie się z charakternym przybyszem z kontynentu, nad głowę biednego ojca nadpływają czarne chmury. Para dorastających nastolatków pod jednym dachem? Brrr…

A jeśli nastolatków jest więcej? Na przykład dwudziestu siedmiu? Wtedy należy współczuć spokojnym, kochającym rutynę magom z Zamku Dłoni, gdzie ów straszliwy gang, znany pod nazwą Drugiego Kręgu, terroryzuje okolicę, wymuszając haracze w postaci kandyzowanych fig. O każdej porze dnia możesz podczas spaceru w ogrodzie dostać w głowę piłką lub poślizgnąć się na kulkach do gry. Walka będzie ciężka i bezpardonowa, zwłaszcza gdy po stronie Chaosu opowiada się znany w przestępczych kręgach Nocny Śpiewak, Kamyk — pseudonim Smoczy Jeździec, a także tajemniczy Zwycięski Promień Świtu Brin-ta-ena — pseudonim Książę. Nadciąga magiczny tajfun i nie pomoże ci nawet błękitna linia… ehm, to znaczy szarfa.