Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Patronaty

Piratika, Kierunek: Papuzia Wyspa – Patronat

Na koniec maja mieliśmy przyjemność informować was o premierze „Piratiki” – Tanith Lee. Tym razem informujemy że w czerwcu wyjdzie drugi z trzech tomów tej książki osadzonych w pirackim klimacie. Piratika, Kierunek: Papuzia Wyspa bo taki pod tytuł będzie mieć kontynuacja pojawi się w czerwcu w waszych księgarniach, Kawerna oczywiście po raz kolejny patronuje przygodom piratki Art. Zapraszamy do zapoznania się z informacją od wydawnictwa Jaguar, a także do recenzji pierwszej części Piratiki.

Drugi tom książki „Piratika”, humorystycznej opowieści o piratach, którzy wcale nie są piratami. Książka dla małych, większych i tych zupełnie dużych dziewczynek, którym marzy się utarcie nosa przedstawicielom zmaskulinizowanego środowiska zadekowanego na pirackich łajbach. Wysublimowany język, liczne nawiązania do znanych tekstów kultury oraz spora dawka bezczelnych kpin z konwencji tworzą mieszankę wybuchową. Prawdopodobnie bardziej wybuchową od niejednej beczki prochu.

Cudem uratowana spod szubienicy Art osiadła wreszcie na lądzie i poślubiła swego ukochanego Feliksa. Sławni, poważani i fantastycznie bogaci, świeżo upieczeni małżonkowie mogą wreszcie w spokoju smakować luksusy… i koszmarnie się nudzić! A co jest najlepszym lekarstwem na nudę? Wojna! Nabierający rozpędu zbrojny konflikt to szansa dla Art – młoda piratka, zaopatrzona tym razem w kaperski list, będzie mogła raz jeszcze wypłynąć na pokładzie Nieproszonego Nieznajomego, by nękać wrogie statki. W roli głównej: morskie bitwy, jednak w tle pojawi się również skarb, największa przeciwniczka naszej bohaterki: Mała Złociutka Dziewczynka, oraz widmowy okręt – Czarna Wdowa. Na Art i Feliksa czekają morskie potyczki, wielkie namiętności, zapierające dech w piersiach pościgi, siły naturalne i nadnaturalne, a także papugi (całe stada papug!), zachody słońca i fantastyczne przygody, bez których żadna piracka powieść nie byłaby kompletna.

Kawerna zaprasza w piracki świat Piratiki, i jak to mówią piraci ARRRRRRRR!!!