Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Film

Dredd – Jestem prawem (klip z filmu)

Dostępny jest krótki klip z futurystycznego filmu akcji pt. „Dredd”, który oparty jest na komiksie o tyle „Sędzia Dredd”.

W niedalekiej przyszłości prawo egzekwują sędziowie. Sami ścigają przestępców, wydają wyroki i wymierzają kary. Losy podejrzanych są wyłącznie w ich rękach. Nic więc dziwnego, że sędziowie budzą lęk i nienawiść w przestępczym świecie. W największej światowej metropolii Mega City One, za szczególnie bezwzględnego wobec bandytów uchodzi sędzia Dredd. Jego wyroki są surowe ale sprawiedliwe, a winnego zawsze spotyka kara. Niejeden przestępca dużo by dał za głowę Dredda. Tymczasem w olbrzymim mieszkalnym gmachu o nazwie Peach Tree Block wybuchają zamieszki. Wszyscy wiedzą, że jest to najbardziej niebezpieczne miejsce w mieście. Budynkiem włada Ma-Ma stojąca na czele bezwzględnego gangu handlarzy narkotyków. Wezwany do zamieszek Dredd jak zwykle pewnie wkracza do akcji. Szybko jednak okazuje się, że tym razem znalazł się w pułapce.

Za zdjęcia odpowiada zdobywca Oscara za „Slumdog. Milioner z ulicy”, Anthony Dod Mantle. Za kostiumy odpowiada zdobywca Oscara za „Księżną”, Michael O’Connor.

Z uwagi na krwawe sceny przemocy obraz dostał kategorię wiekową R. W obsadzie są Karl Urban, Lena Headey, Olivia Thirlby i Judge Anderson. Za scenariusz odpowiada Alex Garland („W stronę słońca”, „28 dni później”). Premiera w 2D i 3D zaplanowana jest w USA na 21 września tego roku. Film w Polsce obejrzymy 28 września.