Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książka

Powstanie Mroczna Wieża?

Ted Sarandos z Netflix wyjawił, że prowadzą rozmowy z Ronem Howardem o adaptacji serii książek Stephena Kinga pt. „Mroczna Wieża”.

Przypomnijmy, że Ron Howard planował bardzo ambitną adaptację serii książek autora – miała składać się z dwóch seriali i trzech kinowych filmów. Wszystko wskazuje, że była ona za ambitna, bo najpierw zrezygnowało studio Universal, potem Warner Bros. Powód? Za duży budżet. Wówczas serialami miało zająć się HBO.

Obecnie platforma Netflix szykuje się do premiery nowego sezonu „Bogaci bankruci”. Ted Sarandos powiedział w rozmowie z portalem Stuff:

Rozmawiałem o tym z Ronem. Gdy o tym rozmawialiśmy, projekt miał być w HBO, ale już tam nie jest. Po premierze „Arrested Development” wrócimy do tych rozmów.Nie jest to nic pewnego, ale jest nadzieja na realizację tego projektu. Na pewno Netflix nie będzie mógł sfinansować tak gigantycznego budżetu, ale mogą być jego częścią, jeśli reżyser załatwi fundusze z innych źródeł. Na tę chwilę możemy jedynie spekulować, ale najlepiej poczekać na efekt tych rozmów.

Sarandos wyjawił ich podejście do tego, jakie stare seriale chcą wskrzeszać:

W prawie każdym przypadku fanatyzm fanów serialu z czasem staje się intensywniejszy i jednocześnie jest ich coraz mniej. „Arrested Development” było rzadkim przypadkiem, w którym z czasem fanów było więcej, niż widzów, którzy oglądali to w telewizji. Fani „Firefly” wciąż są fanami „Firefly” z czasów emisji w TV i jest ich mniej, ale z każdym rokiem przybywa im pasji. „Arrested Development” jest w stanie przyciągnąć swoich widzów, ale każdy inny serial mógł jedynie przyciągnąć zaledwie ułamek osób, które oglądały to w telewizji. 

Cykl opowiada historię Rolanda Deschaina, którego celem życiowym jest dotarcie do tytułowej Mrocznej Wieży, mitycznego budynku, który może być istotą całego istnienia, znajdującego się w centrum wszystkich światów. Roland jest ostatnim żyjącym członkiem bractwa rycerskiego znanego jako rewolwerowcy. Początkowo bohater jest bardzo tajemniczy, nie znamy nawet jego wieku, jednakże wraz z rozwojem historii poznajemy jego historię i przyczyny jego podróży. Na swej drodze pomaga napotkanym ludziom w imię kodeksu honorowego zwanego Drogą Elda, jest także zmuszony do dokonywania wielu trudnych wyborów, takich jak wybór pomiędzy życiem przyjaciela, a kontynuowaniem podróży do Wieży.