Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

James Mangold opowie o Potworze z Bagien?

Kinowe uniwersum DC zarządzane przez Jamesa Gunna i Petera Safrana przymierza się do stworzenia nowego rozdziału historii „Potwora z bagien”. Chcą powierzyć stanowisko reżysera Jamesowi Mangoldowi. Obecnie hollywoodzki weteran negocjuje ze studiem.

Mangold ma na swoim koncie takie filmy jak „Logan: Wolverine”, „Przerwana lekcja muzyki” czy „Le Mans ‘66”. Jego ostatnim dużym projektem jest kolejna odsłona przygód popularnego archeologa i poszukiwacza skarbów – „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia”. Prywatnie Mngold jest wielkim fanem „Potwora z bagien”.

Jak donosi The Hollywood Reporter, Mangold ma być jednym z pierwszych reżyserów zatrudnionych przez nowych opiekunów DC, który dołączy do grupy filmowców odpowiedzialnych za jakość nowych produkcji osadzonych w uniwersum DC.

Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy dokładnie mają wystartować zdjęcia do nowej odsłony „Swamp Thing”. Projekt nie ma jeszcze gotowego scenariusza, a Mangold ma jeszcze do dokończenia i nakręcenia inne projekty: postprodukcję 5. części „Indiany Jonesa” i stworzenie biografii Boba Dylana z Timothéem Chalametem w roli głównej.

Szerzej o planie Jamesa Gunna i Petera Safrana na kształt DCEU zatytułowanym „Rozdział 1: Bogowie i potwory” przeczytacie TUTAJ.