Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Madame Web | Nowe spojrzenie na Sweeney

Sydney Sweeney zagra w „Madame Web”. W tym momencie nie wiadomo, kogo konkretnie – być może żeńską wersję Petera Parkera bądź Gwen Stacy (Spider-Gwen?), na tę odpowiedź przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Teraz po sieci krąży zdjęcie z planu filmu, na którym widać Sweeney.

Madame Web to pseudonim Cassandry Webb, która zadebiutowała na kartach komiksów w 1980 roku. Webb to niewidoma kobieta w podeszłym wieku, którą przy życiu podtrzymuje złożona aparatura wyglądem przypominająca pajęczą sieć. Cassandra posiada umiejętności telepatyczne, jasnowidzenia i transformacji w ducha.

Gwiazdą widowiska „Madame Web” jest Dakota Johnson, a obok niej na ekranie pojawią się również Tahar Rahim, Roberts, Sydney Sweeney, Celeste O’Connor i Isabela Merced. Najnowszym nabytkiem obsadowym został Mike Epps.

Scenarzystami „Madame Web” zostali Matt Sazama i Burk Sharpless, którzy już pracowali nad Spiderwersum – napisali skrypt „Morbiusa”. Reżyserią filmu zajmie się S.J. Clarkson („Jessica Jones”). Premierę „Madame Web” zaplanowano na 16 lutego 2024.