Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Top Gun: Maverick | Nowy zwiastun widowiska akcji

W najnowszym zwiastunie nadchodzącego „Top Gun: Maverick” możemy podziwiać Toma Cruise’a jako trenera nowych rekrutów. Film zawita do polskich kin pod koniec miesiąca.

„Top Gun: Maverick” wyreżyserował Joseph Kosinski. W obsadzie z kolei znaleźli się Tom Cruise, Val Kilmer, Miles Teller, Jennifer Connelly, Monica Barbaro, Jay Ellis, Ed Harris, Jon Hamm i Lewis Pullman.

Oficjalny opis „Top Gun: Maverick”:

Po ponad 30 latach w służbie amerykańskiej marynarki wojennej Pete „Maverick” Mitchell (Tom Cruise) jest tam, gdzie powinien być – na szczycie. Jest mistrzowskim pilotem, testującym najnowocześniejsze maszyny.
Kiedy staje na czele pilockiej spec-grupy szkolącej jej uczestników do udziału w misji, jakiej dotąd nie było, przychodzi mu spotkać się z porucznikiem Bradleyem Bradshawem (Miles Teller) o kryptonimie „Rooster”, synem jego przyjaciela oficera Nicka Bradshawa, kryptonim „Goose”, który przed laty zginął podczas jednej z misji. Maverick musi stawić czoła niepewnej przyszłości oraz duchom przeszłości. Mierzy się ze swymi lękami i demonami, czego kulminacją będzie ostateczne poświęcenie tych, którzy zostaną wybrani do misji.

Premiera filmu przewidziana została 27 maja 2022 roku.