Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Crusader Kings III | Już w marcu na konsolach!

Zdobywająca od dwóch lat nagrody gra strategiczna będzie wkrótce dostępna na konsolach Xbox i PlayStation w specjalnie dla nich przygotowanej wersji.

Szlachetnie widowiskowa wielka strategia wkrótce zaszczyci swoją obecnością platformy Xbox Series X oraz PlayStation 5. Crusader Kings III, słynne strategiczne RPG od Paradox Interactive, pojawi się na konsolach 29 marca 2022 roku, dając zupełnie nowej grupie graczy szansę na stworzenie legendarnej dynastii we wzorowej historycznej grze strategicznej.

Razem ze studiem developerskim Lab42, Paradox zaadaptował dynamiczną i wciąż się zmieniającą rozgrywkę z Crusader Kings III do nowego środowiska korzystając z unikalnych cech konsol aktualnej generacji. Niewiele innych gier dysponuje tak bogatym gobelinem opcji strategicznych, z politycznymi małżeństwami, aby związać szlacheckie rody, brutalnymi wojnami w celu wyegzekwowania quasi-prawnych roszczeń, osobistymi relacjami w celu zjednoczenia podzielonego królestwa, a nawet subtelnymi intrygami, aby podkopać lub wyeliminować rywali.

Crusader Kings III na konsole zawiera usprawniony interfejs i schemat sterowania dostosowany specjalnie do większych ekranów oraz konsol do gier. Całkowicie nowe mapowanie sterowania pozwala graczom szybko i łatwo poruszać się po menu gry za pomocą triggerów, bumperów i szybkich ruchów drążkiem analogowym. Edycja konsolowa korzysta też z unikalnych cech platform Xbox Series X i PlayStation 5, jak bardzo szybkie ładowanie zapewniające płynność rozgrywki lub adaptacyjne efekty triggerów. Dzięki funkcji szybkiego wznowienia, gracze będą mogli przeskakiwać pomiędzy graniem a innymi aplikacjami, takimi jak YouTube, gdzie mogą… na przykład poszukać informacji, jak stłumić chłopski bunt.

Użytkownicy PlayStation 5 doświadczą mechaniki stresu na własnej skórze, gdy ich kontrolery DualSense będą fizycznie reagować na rozwój wydarzeń w grze. Im więcej stresu narasta w postaci, tym adaptacyjne efekty triggerów będą dawać większy opór. Funkcje Aktywności oraz Pomoc również wspomogą nowym graczom stawiać pierwsze kroki w świecie Crusader Kings.

Glówne cechy gry Crusader Kings III:

– Rozgrywka skupiona na postaciach – Każda postać, którą grasz lub z którą wchodzisz w interakcję, ma swoją niepowtarzalną osobowość. Wydarzenia i opcje w grze w dużej mierze zależą od typu osoby, którą jesteś.

– Nieskończenie wiele możliwości – Graj jako dowolny szlachecki dom od Islandii po Indie, od Finlandii po Afrykę Środkową, przez ponad pięć wieków. Wejdź w interakcję z wędrownymi gośćmi, upartymi dziećmi, przebiegłymi szpiegami i świątobliwymi świętymi mężami w wyrafinowanym gobelinie średniowiecznego życia.

– Prowadzenie wojny – Zbierz swoich wasali i zbrojnych, aby oblegać zamki wroga lub stłumić rebelie. Osobista sprawność na polu bitwy może zapewnić ci chwałę, ale drogą do zwycięstwa jest strategiczne planowanie.

– Królewskie małżeństwa – Rozpowszechniaj swoje dynastyczne DNA na całym świecie, odciskając królewską pieczęć na herbach królestw i księstw tak daleko jak to możliwe. Weź ślub dla władzy i wychowaj dzieci, aby wysuwały roszczenia do nowych ziem.

– Grzesznicy i święci – Zachowaj wiarę przy swoich przywódcach religijnych lub popełniaj wielkie zbrodnie w interesie państwa. Kiedy robi się ciężko, zawsze możesz zostać heretykiem lub stworzyć nową religię, bardziej zgodną z celami twojej postaci.

Crusader Kings III zostało wydane na PC 1 września 2020, natomiast edycje na konsole Xbox Series X oraz PlayStation 5 ukażą się 29 marca 2022.


Źródło: Koch Media