Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Glyph | Jak skarabeusz ocalił krainę Aaru

Bolverk Games przygotowało bardzo niepozorną grę, która choć nie wygląda jak tytuł AAA, to z pewnością zapewni kilka godzin zręcznościowych wyzwań i zabawy.

„Glyph” to zręcznościowa gra wydana na PC oraz Nintendo Switch. Nie wymaga znajomości języka angielskiego (w takim została wydana), bowiem ani nie pojawiają się w niej dialogi, ani tekstu nie ma zbyt wiele. Jeżeli teksty się pojawiają, wyjaśniają coś, czego można nauczyć się samemu testują grę – wskazują, co należy zrobić albo jaką nową zdolność otrzymała nasza postać.

Gracz wciela się w mechanicznego skarabeusza i przemierza pustynną krainą, stopniowo poznając nowe umiejętności i coraz częściej natrafiając na kolejne, co bardziej wymyślne przeszkody. Fabuła nie jest tu najważniejsza – robot snuje się po ruinach cywilizacji, starając się zebrać surowce do odbudowy świętego miasta Aaru, co pozwoli odrodzić się życiu i powstrzymać plagę. Jego przeciwnikami są mechaniczne potwory, które zatruły okolicę i pragną utrudnić mu zadanie.

„Glyph” to trójwymiarowa platformówka przeznaczona dla jednego gracza, w której znajduje się wyczerpujący samouczek, a także liczne, stawiające przed graczem nowe wyzwania poziomy. Gracz steruje skarabeuszem, toczącym się w wybranym kierunku w formie kuli – z czasem jego postać się rozwija i odkrywa nowe zdolności, dzięki czemu początkowo płaskie plansze, stają się wielopoziomowe i urozmaicone. W końcu gracz będzie mógł szybować, skakać czy wykonywać ataki.

Uproszczona grafika, choć nie oferuje wielu szczegółów prezentuje się spójnie, przejrzyście i wizualnie atrakcyjnie. Za sprawą skromnych technik nie stawia wysokich wymagań sprzętowych, ale z pewnością – dzięki prostym bryłom i kształtom – nie będzie czymś, na co ciężko się patrzy.

Wymagania sprzętowe na PC

Minimalne: Intel Core i5-4590 3.3 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz 4 GB RAM karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290 lub lepsza 1 GB HDD Windows 7 SP1

Zalecane: Intel Core i7-4790K 4.0 GHz 8 GB RAM karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290 lub lepsza 1 GB HDD Windows 10