Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Little Orpheus | Jedno wielkie bum?

Jest rok 1962. NASA usiłuje wysłać człowieka na Księżyc. W odległym zakątku Syberii sowiecki kosmonauta szykuje się na wyprawę w zupełnie innym kierunku. Znajdujący się w kapsule o nazwie Little Orpheus towarzysz Iwan Iwanowicz wyrusza w głąb wygasłego wulkanu, aby zbadać wnętrze Ziemi. Wkrótce po tym znika.

Zjawia się po trzech latach, twierdząc, że ocalił świat. Przy okazji zgubił bombę jądrową zasilającą kapsułę Little Orpheus. Eksplorator zostaje przewieziony do znajdującego się głęboko pod Uralem supertajnego bunkra, w którym przesłuchuje go budzący postrach generał Jurkowoj, człowiek tak przerażający, że nawet Stalin nie usiadłby z nim do kolejki. Generał podwija rękawy, rzuca Iwanowi lodowate spojrzenie i pyta: „No… towarzyszu, gdzie się podziewaliście? I gdzie jest moja bomba?”. Patrząc żołnierzowi prosto w oczy, Iwan odpowiada: „No cóż, towarzyszu generale, możecie nie dać wiary temu, co mnie spotkało, ale postaram się to jak najlepiej wyjaśnić. A więc było tak…”.

Z naszym odważnym i zarazem nieszczęsnym bohaterem odkryjesz zaginione cywilizacje, podmorskie królestwa, prehistoryczne dżungle i krainy przekraczające ludzkie wyobrażenie. Zabraknie ci tchu na widok batalii, jaką przyjdzie mu stoczyć z podziemnym plemieniem Menkvów oraz gdy będzie wyrywać się ze szponów paskudnych bestii. Nie będziesz posiadać się z radości, gdy wbrew wszelkiemu prawdopodobieństwu Iwan będzie święcić triumfy, niosąc wieść o socjalizmie podziemnym światom!

Little Orpheus to przygodowa gra typu side-scroll w technikolorze inspirowana takimi klasykami kina jak „Flash Gordon”, „Sindbad” oraz „Ląd, o którym zapomniał czas”. Platformowe wyzwania i nieskomplikowane zagadki oferowane przez ten tytuł są wystarczająco łatwe dla zwykłych graczy, ale odpowiednio wymagające dla żądnych przygód weteranów.

Jeśli lubisz oldschoolowe familijne hity, łakniesz fabuły z wieloma zwrotami akcji, które zabiorą cię wprost do jądra Ziemi, a nawet dalej… Albo jeżeli szukasz jedynie słusznej rozrywki – dołącz do wyjątkowo dziwnego bohatera, aby przeżyć niewiarygodną przygodę na pececie lub konsoli. Zachwycające efekty wizualne, znakomita gra aktorska i światowej klasy oprawa dźwiękowa czynią z gry Little Orpheus niezapomnianą podziemną epopeję. Towarzysze, ruszamy do środka Ziemi!

Cechy gry

  • Zachwycający, barwny świat zaprojektowany na nowo z myślą o PC, a w nim wysokiej rozdzielczości tekstury, nowe ruchy i animacje, udoskonalona grafika i efekty oświetlenia oraz wiele innych zmian.

  • Porywająca opowieść pełna humoru i przygód od nagradzanych mistrzów z The Chinese Room, twórców Dear Esther i Everybody’s Gone to the Rapture.

  • Obsypana nagrodami aktorska gra głosowa i światowej klasy oprawa muzyczna autorstwa kompozytorów będących laureatami nagrody Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych, Jessiki Curry oraz Jima Fowlera, z udoskonalonym na PC dźwiękiem przestrzennym 5.1.

  • Zawiera bonusowy 9. odcinek A Rush of Onion to the Head oraz tryb Zaginionych zapisów.