Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Mosaic: Historia cywilizacji | Już wkrótce nad Wisłą

Mosaic: A Story of Civilization to gra planszowa, która pozwala nam stworzyć własną cywilizację i poprowadzić ją przez wieki. Gra została zaprojektowana przez Glenn Drover, znanego z takich tytułów jak Age of Empires III: The Age of Discovery czy Raccoon Tycoon.

Gra opiera się na mechanice wyboru akcji, draftu kart i kontroli nad terytorium. Gracze muszą wykorzystywać karty akcji, które pozwalają im na rozwijanie technologii, zakładanie miast, budowanie cudów, rekrutowanie jednostek wojskowych, handlowanie i zawieranie sojuszy. Karty akcji mają dwie części: główną i dodatkową. Jeśli gracz wygra lewę, wykonuje akcję główną karty, a jeśli przegra – akcję dodatkową. Gracze muszą także zdobywać komponenty cywilizacji, które są niezbędne do odblokowania nowych możliwości i zdobycia punktów zwycięstwa.

Temat gry jest uniwersalny i obejmuje różne epoki i kultury historyczne. Gracze mogą tworzyć własne mozaiki cywilizacji, łącząc elementy z różnych regionów i czasów. Gra nawiązuje do znanych postaci i wydarzeń historycznych, ale nie wymaga znajomości historii ani nie ogranicza się do jednej narracji.

Gra zostaniewydana przez Portal Games, który zadbał o jakość materiałów i tłumaczenia. Gra zawiera dużą planszę, 150 żetonów waluty (żywność, pomysły, kamień), 100 żetonów monet, 150 drewnianych dysków graczy, 30 znaczników miast, 30 znaczników cudów, 30 znaczników projektów, 30 znaczników złotego wieku, 25 kart akcji, 9 kart zaślubin, 7 kart Wikingów, 5 kart pomocy i instrukcję.

Gra trafi do sprzedaży 9 lipca. Gra kosztuje 269,95 zł i można ją zamówić na stronie internetowej wydawnictwa. Gra spotkała się z pozytywnym odbiorem recenzentów i graczy, którzy chwalą jej oryginalność, prostotę i głębię rozgrywki.

Mosaic: A Story of Civilization to gra planszowa dla fanów gier o budowaniu cywilizacji, która oferuje wiele możliwości i wyzwań. Gra jest także łatwa do nauczenia i przystępna dla początkujących graczy. Jeśli szukasz gry, która pozwoli ci stworzyć własną historię i rywalizować z innymi graczami o dominację nad światem, to Mosaic jest czymś, czym warto się zainteresować.