Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

The Valiant | Opowieść o obłędnym rycerzu

THQ Nordic i Kite Games ogłaszają strategię akcji The Valiant.

„Bronić będziesz sił Sprawiedliwości i zwyciężysz przeciw Złu”, powiada dziesiąta zasada etosu rycerskiego, która zarazem rządzi w sercu Theodericha von Akenburga, bohatera tej historii. Jeden z jego byłych towarzyszy broni, Ulrich, ma obsesję na punkcie ponownego połączenia w jedno laski Aarona, starożytnej, biblijnej relikwii, i w tym celu wyrusza w lekkomyślną krucjatę przez Europę i Ziemię Świętą, poszukując brakujących elementów. Jeśli Ulrichowi się powiedzie, świat poniesie poważne konsekwencje. Theoderich przysiągł, że nigdy więcej nie chwyci za broń, ale etos rycerski zmusza go do podjęcia świętej misji powstrzymania Ulricha, gromadząc po drodze nowych, lojalnych towarzyszy.

The Valiant to nadchodząca strategia czasu rzeczywistego z elementami akcji i RPG, zaprojektowana, aby zapewnić nowe wrażenia graczom pragnącym czegoś nowego w tym gatunku. Koncentrując się na bardziej taktycznych potyczkach z mniejszymi siłami, gracze mogą liczyć na rozległą, opartą na fabule kampanię, w której każda misja jest wyjątkowym wyzwaniem. Liczą się decyzje zarówno na polu bitwy, jak i poza nim, więc gracze będą chcieli starannie dobierać swoje siły do każdej misji (nie ma budowania bazy!), a także decydować o umiejętnościach i wyposażeniu każdego bohatera. Dzięki trzem unikalnym drzewkom umiejętności na bohatera będzie wiele opcji do zbadania, i najlepiej pasujący styl gry do znalezienia, a szybka, skoncentrowana na zwarciu walka w The Valiant zapewni nowe wyzwania nawet najbardziej doświadczonym graczom RTS.

The Valiant oferuje też dwa różne tryby dla wielu graczy: rywalizację i współpracę. Wprawdzie kampania w grze została zaprojektowana jako rozgrywka dla jednego gracza, 3 przyjaciół może wspólnie cieszyć się trybem Last Man Standing i bronić się przed falami wrogów, w tym mini-bossami i bossami. Sukces zostanie nagrodzony punktami doświadczenia, potrzebnymi do awansowania wybranego bohatera, dając mu nowe umiejętności i lepsze statystyki dla przyszłych wyzwań. Tryb rywalizacji oferuje scenariusze walki jeden na jeden lub dwa na dwa, składające się z szybkich i ekscytujących starć, podczas których gracze zdobywają punkty kontrolne i budują swoje siły. Im więcej gracze zwyciężają, tym więcej odblokują przedmiotów do wizualnego dostosowywania, które można wykorzystać w trakcie gry.