Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Warhammer: Vermintide 2| Jest rzeźnia i jest dobrze!

Fatshark przyniosło kolejną odsłonę gry „Warhammer: Vermintide 2”, która ponownie wrzuca gracza w wir krwawych wydarzeń.

Gra została wydana na PC, Xbox One oraz PlayStation – pierwotnie w 2018 roku. Gracze przeniesieni zostali do miasta Helmgart, gdzie w wielu różnorodnych lokacjach i częściach miasta, a także regionu (okoliczne lasy, forty, obozy, wsie) muszą stawić czoła staremu i nowemu wrogowi – szczuropodobne istoty nie będą teraz jedynymi przeciwnikami, do gry wkracza Chaos.

W „Warhammer: Vermintide 2” gracze otrzymują arsenał broni białych i dystansowych, za sprawą których starają się pokonać nacierające z każdych stron fale wrogów, przebić do określonego miejsca, wytrzymać w określonym czasie bądź wykonać proste misje (np. dostarczyć ładunki wybuchowe). Gra opracowana została jako brutalna akcja, w której przede wszystkim będzie zależeć graczom na wyeliminowaniu jak największej liczby wrogów – czego wynagrodzeniem będą późniejsze nagrody  (ekwipunek), wzrost poziomu bohatera i wysokie miejsce w rankingu (statystyk).

Fabuła motywuje graczy do ścierania się z nacierającym i starającym się przywołać posiłki wrogiem – istnieją serie misji, ale tak naprawdę motywacja fabularna jest tutaj nawet trzeciorzędna i z pewnością nie porywa. Jednak nie to jest celem tej gry – ma przynosić przyjemność z rozwalania wrogów, tworzenia skutecznych zestawów broni i doszlifowywania refleksu i zręczności do perfekcji. A element wieloosobowy sprawia, że możemy cieszyć się tym wszystkim w grupie znajomych bądź innych graczy pragnących rozwałki i prześcigania się w niszczeniu przeciwników.

Kontynuacja wydanego w 2015 roku Warhammer: The End Times – Vermintide. Jest to pierwszoosobowa gra akcji przeznaczona przede wszystkim do zabawy w co-opie. Gracze mierzą się z wojownikami Chaosu, skavenami i innymi potwornościami zagrażającymi Staremu Światu, używając różnorodnych broni w 4-osobowych drużynach.

Warhammer: Vermintide 2 to kontynuacja cieszącej się uznaniem krytyków gry Vermintide. Czas powrócić do zażartej pierwszoosobowej kooperacyjnej gry bitewnej z emocjonującą przełomową akcją rozgrywającą się w apokaliptycznych Czasach Końca w zrujnowanym wojną świecie Warhammer Fantasy Battles.

Pięcioro bohaterów podejmuje się walki z jeszcze większym zagrożeniem – połączonymi siłami nikczemnej i niszczycielskiej armii Chaosu oraz hordy Skavenów. Przygotuj się na niebywałe wyzwania, gdy wraz ze swoją drużyną będziecie desperacko walczyć o przetrwanie w tej niekończącej się rzezi. Wybieraj spośród 15 różnych karier, odblokowuj talenty w drzewku, dostosowuj arsenał do własnego unikalnego stylu gry, walcz na niezliczonych oszałamiających poziomach i podejmij się wyzwania nowego systemu bohaterskich czynów. Tylko od ciebie i twoich sojuszników zależy, czy batalia zakończy się druzgocącą porażką czy zwycięstwem. Jeśli poniesiecie klęskę, to samo spotka całe Imperium.

Główne cechy

  • Intensywna kooperacja dla 4 graczy (możliwa gra offline)
  • 15 karier
  • 15 drzewek talentów
  • Ponad 20 typów wrogów
  • Ponad 50 typów broni
  • Szeroki wachlarz oszałamiających poziomów
  • System bohaterskich czynów
  • Pasywne i aktywne zdolności kariery
  • System łupów zależny od bohatera
  • Wsparcie modów (tylko PC)