Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Nowa książka z cyklu Mroczne materie ukaże się na jesieni!

Philip Pullman oficjalnie zapowiedział swoją nową powieść pt. „Serpentine”. Będzie to ostatnia część cyklu „Mroczne materie”.

Trylogia Philipa Pullmana pt. „Mroczne materie” składała się początkowo z trzech książek: „Zorza północna” (nowe wydanie: „Zorza polarna”), „Magiczny nóż” (nowe wydanie: „Delikatny nóż”) oraz „Bursztynowa luneta”. Do napisania „Serpentine” zainspirowało pisarza stworzone w 2004 roku w celach charytatywnych opowiadanie. Teraz rozwinął je do pełnej powieści, ostatniej osadzonej w świecie znanym z „Mrocznych materii”. O czym opowie „Serpentine”?

Jak na razie nie zdradzono szczegółów fabularnych najnowszej powieści, jednak co nieco wiadomo. Akcja rozgrywać się będzie po wydarzeniach z pierwszych trzech tomów cyklu, ale jeszcze przed tymi ukazanymi w „The Secret Commonwealth” (drugim tomem planowanej trylogii „The Book of Dust”). „Serpentine” będzie śledzić nowe przygody Lyry Złotoustej, która powraca do Trollesund i szuka odpowiedzi na pytania, jakie zostawił doktor Lanselius.

Premierę „Serpentine” w Wielkiej Brytanii zaplanowano na październik tego roku. Jeszcze nie znamy daty polskiego wydania powieści.