Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Diabeł Łańcucki | Pierwszy odcinek przed świętami!

23 grudnia o godzinie 19:00 usiądźcie wygodnie przed telewizorami i odpalcie kanał FB Fabryki Słów: https://www.facebook.com/fabryka. Zobaczycie pierwszy odcinek „Diabła Łańcuckiego” na podstawie powieści Jacka Komudy.

Oto dawne Bieszczady.

Stanisław Stadnicki, zwany Diabłem Łańcuckim, drapieżny magnat, który zaprzedał duszę diabłu, Jacek Dydyński, awanturnik, zagończyk, szlachcic wyjęty spod prawa i zbuntowana panna Konstancja Dwernicka, skrzyżują drogi i szable w namiętnej walce o władzę i honor, fortunę i miłość.

Odcinek pilotowy zrealizowany został w konwencji „easternu” – czyli awanturniczej opowieści przypominającej amerykańskie westerny. Tyle, że jego akcja nie toczy się w dalekiej Ameryce, ale na dzikim, niebezpiecznym wschodzie Europy.

„Diabeł…” nawiązuje zatem do klasycznych seriali i filmów gatunku, w którym tworzono w Polsce od lat sześćdziesiątych, jak „Czarne Chmury”, „Rycerze i rabusie” oraz „Wilcze echa”.

Pierwowzorem serialu są bestsellerowe historyczne powieści Jacka Komudy:

„Diabeł Łańcucki” i „Banita” oparte w całości na faktach historycznych.

Zdarzenia zaś przedstawione w odcinku pilotowym rozegrały się na początku XVII wieku na południowo-wschodnich kresach Rzeczypospolitej, a wszystkie postaci są historyczne.