Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Pierścienie Władzy | Czy to aż takie dobre?

Produkcja Amazon Prime widocznie spodobała się krytykom. Być może prowadzona promocja sprzedawała zupełnie inną historię, a serial tak naprawdę umiejętnie prowadzi intrygę i nie stroni od ważnych tematów, pozostając przy tym naturalnym i przyjemnym dziełem fantasy.

Okazuje się, że 85% z 82 zagregowanych na Rotten Tomatoes opinii jest pozytywnych. To kolejna wiadomość o tym, że po przedpremierowych pokazach krytycy wychodzą usatysfakcjonowani i doceniający to, co twórcy zrobili z Śródziemiem. Czyżby więc dotychczasowe reklamy, wypowiedzi twórców i aktorów, fragmenty dialogów wprowadzały widzów w błąd? Miejmy nadzieję. Już w tym tygodniu będziemy mogli przekonać się o tym sami.

Zaczynając w czasach względnego pokoju, śledzimy losy postaci, którym przyszło zmierzyć się ze złem powracającym do Śródziemia. Od najciemniejszych głębin Gór Mglistych, przez majestatyczne lasy Lindonu i zapierające dech w piersiach wyspiarskie królestwo Numenoru, aż po najdalsze zakątki mapy – oto opowieść o krainach i bohaterach, których dziedzictwo przetrwa długo po ich odejściu.

W rolach głównych występują między innymi Robert Aramayo, Morfydd Clark, Ema Horvath, Joseph Mawle oraz Markella Kavenagh.

Pierwszy sezon „The Lord of the Rings: The Rings of Power” zadebiutuje 2 września 2022 roku i będzie liczyć osiem odcinków.