Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

The Walking Dead | Koniec nieubłaganie się zbliża

Ukończono zdjęcia do jedenastego, a zarazem finałowego sezonu „The Walking Dead”. Jaka przyszłość czeka uniwersum?

Nawet długa, 12-letnia przygoda musi wreszcie dobiec końca. Wczoraj definitywnie zakończyły się zdjęcia na planie „The Walking Dead”. Ekipa filmowa poinformowała o tym oficjalnie w mediach społecznościowych. Ukończono bowiem zdjęcia do finałowego odcinka 11. sezonu:

Dla części widzów są to zapewne dobre wiadomości, jednak nie brakuje też wiernych fanów produkcji AMC, którzy ubolewają z powodu końca serialu. Mamy jednak pocieszenie: koniec TWD nie oznacza pożegnania z uniwersum! Do trwających już spin-offów już wkrótce mają dołączyć kolejne produkcje, w tym m.in. tytuł poświęcony Maggie i Neganowi.

Chodzi o projekt „Isle of The Dead”, który skupi się właśnie na tym interesującym duecie. Negan i Maggie z nieznanych jeszcze powodów trafią na Manhattan. Jeffrey Dean Morgan oraz Lauren Cohan powrócą do swoich ról w 2023 roku.

„Fear The Walking Dead” nadal jest kręcony, a twórcy wciąż mają ciekawe pomysły na rozszerzenie uniwersum. Serial znajduje się obecnie na 7. sezonie i póki co, nie planują kończyć opowieści.

Rozwijany jest też projekt pt. „Tales of The Walking Dead”. Będzie to 6-odcinkowa antologia, która ukaże nam wcześniej nieznane historie z uniwersum TWD. W serialu zobaczymy wiele nowych, ale i dobrze znanych bohaterów, nawet tych, którzy już dawno pożegnali się z rolami. Nieoficjalnie mówi się m.in. o powrocie takich postaci jak: Sasha, Alpha, Tyreese oraz Abraham. W obsadzie „Tales of The Walking Dead” znaleźli się Olivia Munn, Terry Crews, Danny Ramirez, Jessie Usher oraz Daniella Pineda. Premiera planowana jet jeszcze na 2022 rok.

W planach AMC jest również spin-off skupiony na Darylu oraz Carol, jednak na ten moment nie wiemy o nim nic pewnego oprócz faktu, że do swoich ról powrócą Norman Reedus oraz Melissa McBride.

Fani wciąż czekają na powrót Ricka Grimesa. Niewykluczone, że nastąpi to jeszcze w finałowym 11. sezonie „The Walking Dead”. Jednak bardziej prawdopodobny jest pierwotny plan AMC: Andrew Lincoln powróci do swojej roli w dawno temu zapowiedzianej filmowej trylogii.