Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Cinemax i Cinemax 2 | Wrzesień 2022

We wrześniowej ramówce w kanałach Cinemax i Cinemax 2 znajdzie się kilka ciekawych propozycji.

 • Podróże Samuela (Samuel’s Travels) – cudzoziemiec szuka swojego biologicznego ojca na łotewskiej wsi, kiedy przypadkowo potrąca samochodem prosiaka. Córka hodowcy świń namawia go do spędzenia nocy na farmie, gdzie mężczyzna staje się niewolnikiem (premiera 2 września, Cinemax)
 • Malarz szyldów (City On The River (Aka. The Sign Painter) łotewska tragikomedia o młodym artyście, który jest świadkiem zmian politycznych okresu II wojny światowej. Gdy brutalne reżimy pojawiają się i znikają, jego kraj, wioska, lud, a nawet jego serce zostają wciągnięte w nieubłagany wir historii (premiera 3 września, Cinemax2)
 • American Underdog (American Underdog) – historia sportowca Kurta Warnera, który przeszedł drogę od zapełniania półek w supermarkecie do dwukrotnego mistrzostwa NFL, tytułu mistrza Super Bowl i pozycji rozgrywającego w Hall of Fame (premiera 4 września, Cinemax)
 • Wyjście Camili (Camila Comes Out Tonight) – gdy jej babcia zaczyna chorować, Camila zostaje zmuszona do przeniesienia się do Buenos Aires. Opuszcza przyjaciół oraz liberalne liceum i musi odnaleźć się w tradycyjnej instytucji, gdzie jej buntowniczy charakter staje się problemem (premiera 4 września, Cinemax2)
 • Ostatnia egzekucja (The Last Execution) – zwabiony propozycją prestiżowej profesury ambitny naukowiec zostaje wciągnięty do pracy w Stasi. Dramat historyczny inspirowany historią życia i śmierci Wernera Teske, ostatniego więźnia straconego w byłej NRD (premiera 7 września, Cinemax)

     

 • Miara zemsty (Measure Of Revenge) – kiedy słynny syn Lilian Cooper nagle umiera z powodu rzekomego przedawkowania, kobieta rozpoczyna własne śledztwo. Z pomocą byłej dilerki narkotyków syna, bohaterka za wszelką cenę szuka odpowiedzi, sprawiedliwości oraz zemsty (premiera 9 września, Cinemax)
 • Licorice Pizza (Licorice Pizza) – historia Gary’ego Valentine’a i Alany Kane, gdy dorastają i zakochują się w sobie w dolinie San Fernando. Dramat o dojrzewaniu, którego akcja rozgrywa się w 1973 roku i pokazuje, jak zdradziecka potrafi być pierwsza miłości (premiera 11 września, Cinemax)
 • Odbicie (Reflection) – w 2014 roku ukraiński chirurg zaciąga się do walki z rosyjskimi siłami zbrojnymi w regionie Donbasu, gdzie zostaje schwytany. Jako jeniec wojenny jest świadkiem przerażających scen upokorzenia i przemocy w wykonaniu rosyjskich najeźdźców (premiera 10 września, Cinemax2)
 • Niespokojni (The Restless) – Damien jest odnoszącym sukcesy artystą, który jest żonaty z restauratorką mebli. Pomimo swojej dwubiegunowości bohater stara się układać życie z ukochaną, wiedząc, że może nigdy nie być w stanie dać jej tego, czego ona pragnie (premiera 11 września, Cinemax2)
 • Moi bracia i ja (Mes Freres Et Moi (Aka. My Brothers And I)) – 14-letni Nour mieszka w dzielnicy robotniczej i ma przed sobą perspektywę spędzenia nieciekawych wakacji. Jednak przypadkowe spotkanie ze śpiewaczką operową, która prowadzi letnie zajęcia, otwiera przed nim nowe możliwości (premiera 12 września, Cinemax)
 • Cicha wolność (Quiet Freedom (Aka. Ein Grosses Versprechen)) – Juditha i Erik są parą po sześćdziesiątce, która musi zmierzyć się z chorobą kobiety. Bohaterowie będą musieli na nowo odkryć fundamenty swojego małżeństwa, aby ponownie odnaleźć siebie nawzajem (premiera 14 września, Cinemax)
 • Niepokalana (Imaculat) – kiedy młoda Daria rozpoczyna odwyk, aby pozbyć się nałogu, w który wpędziła ją pierwsza miłość, jej niewinność zapewnia jej ochronę ze głównie strony mężczyzn w ośrodku. Przyjdzie jej jednak za to zapłacić wysoką cenę (premiera 17 września, Cinemax2)
 • Morze drzew (The Sea Of Trees) – wędrując przez tajemniczy japoński las, pogrążony w osobistym kryzysie Amerykanin spotyka nieznajomego, który jest ranny i zagubiony. Obydwaj wyruszają w podróż, która zmienia ich życie (premiera 18 września, Cinemax)
 • Bez głosu (The Voiceless) – mały klan żyje w podziemiach wysypiska i nielegalnie poddaje recyklingowi znalezione i ukradzione odpady, aby wspólnie zbudować swój nowy dom. Ich życie mogłoby być słodkie, gdyby nie policjanci, którzy depczą im po piętach (premiera 18 września, Cinemax2)
 • Z tobą czy bez ciebie (With Or Without You (Aka. Una Relazione)) – Alice i Tommaso są ze sobą od piętnastu lat. Pewnego dnia zapraszają na kolacje przyjaciół, którzy myślą, że w końcu ogłoszą, że biorą ślub. Goście dowiadują się jednak, że para postanowiła się rozstać (premiera 19 września, Cinemax)

 • Vera śni o morzu (Vera Dreams Of The Sea) – Vera jest tłumaczką języka migowego w średnim wieku. Jej spokojne życie zostaje zakłócone przez niespodziewane samobójstwo męża, po którym jego krewni twierdzą, że są właścicielami ich rodzinnego domu na wsi (premiera 24 września, Cinemax2)
 • Gniazdo (The Nest (2020)) – odnoszący sukcesy biznesmen przenosi swoją rodzinę z USA do rodzinnej Anglii. Gdy wizja zarobienia dużych pieniędzy zaczyna powoli się oddalać, z pozoru szczęśliwe małżeństwo zostaje wystawione na próbę. Jude Law w jednej z głównych ról (premiera 25 września, Cinemax)
 • Clara (Clara Sola) – w małej kostarykańskiej wiosce 40-letnia kobieta doświadcza seksualnego i mistycznego przebudzenia. Rozpoczyna podróż, aby uwolnić się od represyjnych konwencji religijnych i społecznych, które dominowały jej życie (premiera 25 września, Cinemax2)
 • Wyparta miłość (Blackout Love) Valeria przechodzi z jednego związku w drugi, kompletnie nie oglądając się za siebie. Wszystko do czasu, gdy jej były chłopak, który złamał jej serce, znowu pojawia się w jej życiu (premiera 26 września, Cinemax)