Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Malowany człowiek dostaje serialową adaptację

Jak donosi serwis Deadline i informuje sam Peter V. Brett, „Malowany człowiek” zmierza na ekrany. Co wiadomo o serialu?

„Malowany człowiek” to pierwsza część demonicznego cyklu autorstwa Petera V. Bretta. Serialem na podstawie książki zajmą się Roger Birnbaum i Mark Kimsey z Electromagnetic Productions (EMP). W ich planach jest wieloletnia franczyza oparta na 5-tomowym cyklu Bretta. Showrunnerem został Simon Barry z Reality Distortion Field (RDF), który zajmie też stanowisko producenta wykonawczego.

Producentami serialowego „Malowanego Człowieka” zostali Spike Seldin i Kearie Peak ze studia Remarkable Media, a w pracach pomogą im Simon Barry i Stephen Hegyes z RDF. Adaptacją powieści na potrzeby serialu zajmie się JD Zeik.

Poniżej przypominamy oficjalny opis książki „Malowany człowiek” Petera V. Bretta, która ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Fabryka Słów w 2009 roku:

Zaszczuta i zdziesiątkowana ludzkość przeklina noc.
Z każdym zmierzchem, w oparach mgły, nadchodzą opętane żądzą mordu bestie. Przerażeni ludzie chronią się za magicznymi runami. Rzeź ustaje bladym świtem, gdy światło zapędza demony z powrotem w Otchłań.
Wydaje się, że nikt ani nic nie zdoła powstrzymać otchłańców, kładąc tym samym kres zagładzie. W tym dogorywającym świecie dorasta troje młodych ludzi.
Bohaterski Arlen, przekonany, że większym od nocnego zła przekleństwem jest strach przepełniający ludzkie serca. Leesha – jej życie zrujnowało jedno proste kłamstwo – nowicjuszka u starej Zielarki. I Rojer, którego los na zawsze odmienił wędrowny Minstrel, wygrywając mu na skrzypkach skoczną melodię.
Tych troje ma coś wspólnego – są uparci i przeczuwają, że prawda o świecie nie kończy się na tym, co im powiedziano. Czy odważą się jej poszukać, opuszczając chroniony runami azyl?