Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Patronaty

Stan wstrzymania już 24 lutego w księgarniach!

Jest rok 2018. Sierżant Sue Smith z edynburskiej policji otrzymuje dość szczególne wezwanie. W firmie Hayek Associates, młodej spółce, która dopiero co weszła na londyńską giełdę, obrabowano bank. Jednakże forma tego rabunku wykracza nieco poza dotychczasowe doświadczenia Sue.

Główni podejrzani to banda orków-maruderów, ze wsparciem ogniowym smoka. Bank mieści się w wirtualnej rzeczywistości gry „Avalon 4”, a włamanie się do niego podobno jest niemożliwe. Kiedy wieść się rozejdzie, Hayek Associates i wszystkie ich wirtualne „ekonomie” trafi szlag.

Dochodzenie wydaje się Sue bezcelowe i bezsensowne, ale, im głębiej kopie, tym sprawa zatacza większe kręgi. Potężni gracze – prawdziwi i pikselowi – obserwują każdy jej ruch. Od rozwiązania tej zagadki zależy bowiem znacznie więcej niż tylko bezpieczeństwo finansowe fikcyjnych postaci jakichś graczy…

Charles Stross jest jednym z najwybitniejszych pisarzy fantastycznych ostatnich lat. Stan wstrzymania to historia tocząca się w bliskiej przyszłości, mocno przegięta, ale jednocześnie niezwykle prawdopodobna.
Vernor Vinge, autor powieści Ogień nad     otchłanią i Otchłań w niebie.

Po pierwszych kilku stronach połknąłem haczyk i nie tknąłem już żadnej innej książki póki tej nie przeczytałem.
John Carmack, główny developer gier Doom i Quake, dyrektor techniczny firmy Id Software

Powieść świetnie się czyta. Daje fascynujący wgląd w przyszłość bezpieczeństwa informacji w świecie, gdzie wszystko jest podłączone do sieci.
Bruce Schneier, dyrektor techniczny firmy BT Counterpane, autor książek Kryptografia dla praktyków, Beyond Fear oraz Secrets and Lies.

Tytuł: Stan wstrzymania
Autor: Charles Stross
ISBN: 978-83-7480-239-0
Tłumaczenie: Wojciech Próchniewicz
Oprawa: miękka
Format: 125×195
Liczba stron: 416
Rok wydania: 24 lutego 2012

Stan_wstrzymania_M