Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Patronaty

Ulysses Moore. LODOWA KRAINA – Patronat

LODOWA KRAINA
Po tylu gorzkich dniach
dali ci nadzieję, marynarzu.
Czas więc, kapitanie, otrząsnąć się,
porzucić dom i wyruszyć.


Jason, Julia, Anita i Rick powrócili do Kilmore Cove  z niepokojącą wiadomością –  wśród mieszkańców miasteczka ukrywa się zdrajca. Ktoś, kto od lat po kryjomu coś knuje. I kto, przy pomocy Podpalaczy, teraz chce dokonać prywatnej zemsty. Cienka nić drobnych zdarzeń wskaże przyjaciołom miejsce, w którym przechowuje się wszelkie odpowiedzi: Agarthi, legendarne miasto, zagubione wśród lodowców, do którego nikt, nawet Ulysses Moore, nigdy nie dotarł…

Po Wrotach Czasu, Antykwariacie ze starymi mapami, Domu Luster, Wyspie Masek, Kamiennych strażnikach, Pierwszym Kluczu, Ukrytym mieście, Mistrzu piorunów i Labiryncie cienia jest to najnowszy dziesiąty tom przygodowej sagi Ulyssesa Moore’a.

Książka która będzie dla Was dostępna dzięki Wydawnictwu Olesiejuk. Kawerna jako patron medialny będzie informować na bieżąco o najnowszych przygodach z fantastycznego świata Ulyssesa Moora.

Pierdomenico Baccalario to włoski pisarz literatury młodzieżowej. Powołał do życia fantastyczny świat Ulyssesa Moore’a, który zamierza opisać w 12 tomowej serii. Duży sukces na świecie osiągnęła jego czterotomowa seria „Century”, która niebawem doczeka się ekranizacji. Uwielbia podróże, podczas których poznaje nowe miejsca i tajemnice, które potem umieszcza w swych książkach. W 2009 roku odwiedził Polskę, szczególnie przypadła mu do gustu kopalnia soli „Wieliczka”, której opis umieścił w swym notesie z literackimi pomysłami.

Zapraszamy do na oficjalną strony książki na Facebooku -> Ulysses Moore. Lodowa Kraina.